Spotkanie z panią Justyną Stanicką

8 listopada 2016 r. w szkole odbyło się kolejne spotkanie uczniów z absolwentem naszego LO. Organizacją wydarzenia zajęli się pani profesor Barbara Rau, pani profesor Paulina Chłopkowska oraz członkowie prężnie już działającego w Liceum Garczyńskiego Biura Karier. Gościem okazała się być pani Justyna Stanicka, obecna absolwentka Edinburgh Napier University, gdzie ukończyła kierunek Business Studies . Obecnie pani Justyna pracuje dla jednej z największych korporacji na świecie - Deloitte.

Celem spotkania było przedstawienie uczniom ścieżki kariery pani Stanickiej, jej poczynań, osiągnięć i drogi jaką przebyła, by osiągnąć wysokie stanowisko, na którym obecnie pracuje. Wydarzenie miało również na celu zmotywowanie słuchaczy do działania i uświadomienie, że jedyne ograniczenia jakie mamy, mieszczą się w naszych głowach.

Spotkanie przebiegło w formie rozmowy pomiędzy gościem, a słuchaczami. Chętnie zadawane pytania, za każdym razem, doczekały się rzetelnych i często zabawnych odpowiedzi. Spotkanie to pozwoliło nam dowiedzieć się więcej na temat studiowania i pracy za granicą, a także poznać specyfikę pracy w korporacji. Pani Justyna przedstawiła nam plusy tego rodzaju zatrudnienia, ale nie zapomniała także ostrzec nas przed jego minusami. Poza tym licealiści z pewnością poczuli przypływ motywacji, ponieważ mieli świadomość, iż pani Stanicka również była kiedyś na ich miejscu, także jako uczennica naszego liceum.

Bardzo dziękujemy pani Justynie za odwiedziny, życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze w przyszłości!

 

Write a comment

Comments: 0