How rich people think

Polecamy artykuł, z którego dowiecie się, jakie są różnice w myśleniu ludzi bogatych i tych, którzy pieniędzy mają zdecydowanie mniej... Może warto wprowadzić w swoje życie część nawyków myślowych ludzi bogatych? 

 

http://natemat.pl/30557,chcesz-byc-bogaty-i-zyc-w-luksusie-zmien-myslenie-oto-21-roznic-w-rozumowaniu-bogaczy-i-przecietnych-ludzi

 

Zainteresowanych tematem odsyłamy do książki  Steve'a Siebolda "How rich people think" ("Jak myślą bogaci").

 

 

 

Wyniki szkolnej ankiety

W październiku Biuro Karier przeprowadziło wśród uczniów nietypową ankietę. Badaliśmy w niej Wasze zainteresowania oraz to, czy macie już plany na dalszą przyszłość.

 

Na ankietę odpowiedziało 160 osób, którym bardzo dziękujemy za cenne informacje! Wyniki pomogą nam dostosować nasze działania do Waszych potrzeb.

 

Dla ciekawych wyników przedstawiamy krótkie zestawienie najciekawszych informacji :)

 

Kto jeszcze nie wypełnił ankiety, może to zrobić teraz:

ankieta

Kto w Polsce zarabia najlepiej?

Według danych portalu pracuj.pl największymi zarobkami w Polsce cieszą się osoby pracujące w branży IT. Co ciekawe, takie zainteresowania w naszych ankietach wskazywało stosunkowo bardzo mało osób. 

Branża postrzegana stereotypowo jako typowo męska, dziś zaczyna z otwartymi ramionami przyjmować w swoje szeregi także kobiety. Aktualnie szacuje się, że programować potrafi zaledwie 5 na 100 kobiet korzystających z Internetu. 

Co ciekawe firmy pracujące w branży IT chętnie zatrudniają także humanistów, którzy często wnoszą do zespołu odmienne, świeże spojrzenie na problemy, z którymi umysły ścisłe zmagają się czasami bezskutecznie. 


Także Kochani... Jest o co walczyć, może warto już dziś rozpocząć naukę programowania? 
Zainteresowanym tą branżą polecamy kursy on-line: 

 

stronkę: http://pasja-informatyki.pl/

kanał na youtubie: https://www.youtube.com/user/MiroslawZelent

 

oraz ciekawy artykuł dla dziewczyn: http://portal.lubelskiprogramista.pl/kobieta-bez-wyksztalcenia-technicznego-moze-zaistniec-w-branzy-it/

 

Przyjemności! ;)